Kas yra santykių plėtra?

Select spelling error with your mouse and press Система Orphus

Tai yra straipsnis iš knygos „Menas būti žmona ir mūza“

Kas yra santykių plėtra?

4571797_l

Pirma, mes turime pereiti septynias santykių vystymosi stadijas – nuo įprastų „Badas-SotumasBjaurumas“ link savo pareigų vykdymo ir draugystės.

Antra, mes turime atlikti tik tris žingsnius. Tik tris žingsnius link to, kad santykiuose sužydėtų Meilė. Bet šie trys žingsniai nėra tokie lengvi, kaip atrodo.

Tai yra tarsi trys raktai siekiant pakeisti santykius, tarsi trys pamatai didelio namo statyboms.

Pirmas žingsnis – priimti vyrą. Šis žingsnis yra ypač sudėtingas. Priimta manyti, kad moteris priima v jo charakterį ir įpročius (net jei jis prausiasi kas 4 dienas ir išmėto po butą kojines);

v jo šeimą (ypatingai jo motiną bei jų santykius);

v jo draugus (net jei jie alkoholikai ir veltėdžiai);

v jo darbą ir pajamų lygį (net jei jis kiemsargis ir uždirba centus);

v jo gyvenimo sąlygas (net jei jis gyvena bendrabutyje kartu su tėvais).

Jei nors vienas žingsnis kelia abejonių, sukelia nemalonius pojūčius arba pasibjaurėjimą – negali būti kalbos, kad Jūs vyrą priimate.

Priimti vyrą – tai pamatyti jį tokiu, koks jis yra iš tikrųjų. Be pagražinimų, be ateities planų apie tai, ką reikia jame pakeisti, be rožinių akinių. Įsivaizduoti, kad jis niekada nepasikeis. Taip ir gyvens bendrabutyje su motina, dirbs kiemsargiu ir taupys vandenį savo kūno prausimui. Priimti vyrą – tai sutikti taikiai gyventi su juo tokiu. Net jei jis niekada nepasikeis.

Sunku, ar ne? Mums visada atrodo, kad iš vyro reikia kažką padaryti. Mes tiksliai žinome, ką norime padaryti, kaip jį pakeisti. Priversti praustis kasdien. Uždrausti susitikimus su draugais.

Susiginčyti su jo motina. Priversti jį tapti viršininku ir užsidirbti pinigų namo pirkimui.

 6522005_m

Ir mes aktyviai pradedame veiklą. Iš pradžių, kiekviena save gerbianti žmona išmeta visus savo vyro drabužius, kurie jos manymu, jam netinka. Net jei vyrui patiko šie drabužiai. Ji atliks ir avalynės, kvepalų ir kt. reviziją. Dažnai vyrai sutinka su tuo, tačiau po daugelio metų susiginčijus su žmona, vyras staiga prisimena mėgstamas „sportines kelnes“, kurias ji paslapčia kažkada išmetė.

Vėliau ji imasi vyro karjeros, privers mesti vyro mėgstamą, bet nelabai pelningą darbą dėl prestižinio popieriaus kilnojimo. Aš prisimenu vieną nelabai laimingą mokslo daktarą, kuris labai mėgo savo vabalus ir mikroskopus, kol jo mylimoji nenusprendė padaryti jį verslininku. Jis stengėsi padaryti ją laimingą, paliko savo reikalus dėl prekybos, kuri buvo jam nemaloni. Po dešimties metų šeima iširo, o jis grįžo į laboratoriją.

Kodėl vyrai leidžia mums visa tai? Jiems atrodo, kad taip jie padarys mus laimingas. Ir dažnai jie stengiasi tapti tuo, kuo mes norime, kad jie būtų.

Tačiau kiškio neįmanoma paversti vilku. Net įterpus aštrius dantis, perdažius ir privertus jį medžioti. Jis netaps vilku, o liks tokiu pačiu kiškiu, tik labai liūdnu.

4123096_m

Todėl yra labai naudinga blaiviai pažvelgti į savo būsimą vyrą dar iki vedybų. Kad nuspręstumėte, už ko Jūs tekate, kokias turite perspektyvas ir pradinius duomenis. Bet jei Jūs nepadarėte to anksčiau – padarykite dabar.

Kiek vėliau mes atliksime su Jumis vieną pratimą vyro priėmimui, kuris padės Jums atlikti šį svarbų Sekantis žingsnis po vyro priėmimo – pagarba. Sutikti su tuo, kad jis – kiškis, yra mažai. Dar labai svarbu yra išmokti gerbti jo, kaip kiškio prigimtį, tai yra pamatyti jo stipriąsias puses, jo potencialą – ne išgalvotą, o realų. Realus mokslo daktaro potencialas – tapti profesoriumi. O išgalvotas – tapti verslininku, vadovu arba žiniasklaidos atstovu.

Pamačius jo ypatybes, asmenines charakteristikas, įpročius – pradėti tai gerbti. Gerbti jo teisę į laisvalaikį, asmeninę erdvę, santykius su kitais žmonėmis.

Jei priėmimo stadija baigėsi sėkmingai, pagarbos stadija praeina lengvai ir neskausmingai. Jeitu priimi jo artimuosius kaip jo paties dalelę, tau nesunku išmokti gerbti jo norą bendrauti su jais. Ir jau nėra taip sunku mielai bendrauti su jo motina.

Kiekvienam vyrui pagarba – kaip gėlas vanduo augalams. Su tokiu veiksmingu laistymu jis augs greičiau ir efektyviau. Ir jo širdyje gims pagarba Jums, kaip atsakas. Paprastai vyrai šią stadiją praeina lengviau ir greičiau. Ir tada tau nereikia įrodinėti, kad tau reikalinga asmeninė erdvė arba laikas vonios procedūroms ar bendravimui su draugėmis.

Už pagarbą jam vyras moka pagarba tau. Be to, tokia žmona dar gauną premiją – sėkmingą vyrą, pasiruošusį priimti atsakomybę už ją bei rūpintis ja.

 11106088_l (1)

O trečias žingsnis – tai ištikimybė. Kai moteris jau suprato, už ko ištekėjo, priėmė vyrą tokiu, koks  jis yra ir išmoko gerbti jį, ji turi išmokti dar vieną paprastą frazę: „Man kito vyro nereikia“.

Be dviejų ankstesnių žingsnių tokio sprendimo padaryti neįmanoma. Todėl, kad tu vėl periodiškai galvosi apie tai, kad paskubėjai. Vis dėlto, kažkur turi būti „mano žmogus“, o ne ši pabaisa, kuris  gadina man nervus su savo kojinėmis ir draugais. Vis dėlto kažkur turi būti princas, kuris nešios mane ant rankų ir kasdien dovanos po didžiulę puokštę rožių.

Ir galbūt, šis princas – tai vienas iš tų vyrų, su kuriais tu anksčiau susitikinėjai? Jei ištekėtum už Vasios – jis bent atskirą butą turi. O už Mišos – jis bent yra vadovas. Arba už Įvano – jis gražus ir rengiasi stilingai. O Dimos motina yra adekvati, be to gyvena toli…

O galbūt šis princas – tavo viršininkas arba kolega? Kol tu matai juos po kelias valandas į dieną, jie ura mandagūs ir paslaugūs. Duris atidaro, jei užmina ant kojos, atsiprašo…

Visos šios abejonės vagia Jūsų laimę. Vyras jaučia, kad jis – tik laikinai einantis vyro pareigas. Kad kai atsiras geresnis variantas, jį atleis iš pareigų. Ir tai neprideda jam motyvacijos būti geru vyru. Jis nenori duoti pinigų tokiai žmonai, nenori skirti laiko ir savo pastangų. Nėra augimo paskatos. Nėra ir galimybių sustiprinti santykius.

Kad gimtų tikroji Meilė, reikia padėti tašką šiose paieškose. Taškas – tai ištikimybė. Ne tik fizinė, bet ir emocinė. Kai tu net negalvoji apie tai, kaip išsiskirti ir surasti ką nors geresnį, nelygini ir nesirenki. Nutrauki paieškas ir abejones.

10859162_l (1)

Trys nelengvi ir labai svarbūs žingsniai link santykių pokyčių ir tikros Meilės gimimo yra būtent šie: vyro priėmimas, pagarba ir ištikimybė. Trys ramsčiai laimingos santuokos sukūrimui. Trys  laipteliai į viršų, į kuriuos verta užkopti vardan to, kas Jūsų laukia viršuje.

OlgaValiaeva — valyaeva.com

translated by NATALIJA AFANASJEVA

Print
Other Posts
Recent Posts